فراخوان های برگزیده

Arrow
Arrow
PlayPause
ArrowArrow
Slider

رئیس هیأت عامل ایمیدرو اعلام کرد

یکپارچگی اطلاعات در طرح‌های معدنی با پیادهسازی «داشبورد مدیریت پروژه»

رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو اعلام کرد: با پیاده‌سازی داشبورد مدیریت پروژه، وضعیت طرح‌های توسعه‌ای ایمیدرو شفاف شده و به صورت فرآیندی عمل می‌کنند.

به گزارش مناقصه‌مزایده، خداداد غریبپور در جلسه داشبورد مدیریت پروژه با بیان این مطلب اظهار داشت: از اواخر سال 97، به دلیل چالش‌های پیشروی طرح‌های توسعه‌ای ایمیدرو، ضرورت حاکم شدن مدیریت پروژه احساس شد.

وی افزود: در داشبورد مدیریت پروژه، ایمیدرو همچون سر در سیستم بدن انسان است که تصمیم‌سازی‌ها در طرح‌های توسعه‌ای پیشرو را فرماندهی می‌کند و سایر بخش‌ها نیز به صورت یک فرآیند منظم، فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

ایجاد وحدت رویه در کار

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با بیان اینکه موفقیت این سازمان در گروی موفقیت در همه جنبه‌هاست، تصریح کرد: در کنار اکتشاف، سرمایهگذاری و اجرای پروژه‌ها، پایش طرح‌ها باید به صورت مرتب انجام شود تا امور به خوبی پیش رود. در این میان، دیجیتالی شدن سیستم در همه بخش‌ها، ضروری است.

وی افزود: ایمیدرو باید نیروی رانش خود را درون خود تربیت کند و کارها به فرآیند تبدیل شود و در یک فرهنگ سازمانی، فعالیت‌ها به صورت خودکار پیش رود. در سامانه داشبورد مدیریت پروژه، وحدت رویه ایجاد می‌شود و نهادهای نظارتی نیز براساس این سامانه پیش خواهند رفت.

غریبپور با اشاره به اینکه داشبورد مدیریت پروژه، اقدام ارزشمند صورت گرفته در ایمیدرو است، گفت: در اجرای این طرح، همه همکاران در ستاد ایمیدرو و شرکت‌های تابعه مشارکت کرده و اطلاعات لازم را برای ثبت در این سامانه، ارائه داده‌اند. وی افزود: سیستم مذکور پس از دریافت نقطه‌نظرات و انجام اصلاحات احتمالی، پیاده‌سازی می‌شود.

اطلاعات طرح‌ها به تفکیک استان‌ها

سجاد شکوهیار؛ مشاور معاونت توانمندسازی ایمیدرو در این جلسه با اشاره به اینکه سامانه داشبورد مدیریت پروژه با هدف گزارش‌دهی صحیح مدیران این سازمان، طی سه‌ماه طراحی شد، گفت: در این سامانه، به صورت یکپارچه همه اطلاعات مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای ایمیدرو به تفکیک استان‌ها درج شده است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین مزیت این سامانه، امکان اصلاح اطلاعات طرح‌هاست که در هر زنجیره به صورت جداگانه آمده است. شکوهیار با اشاره به اینکه مدیریت پروژه در ایمیدرو در دو بخش «پیاده‌سازی نظام مدیریت پروژه» و «طراحی داشبورد مدیریت پروژه» انجام شده است، بیان داشت: در سال گذشته، پروژه فاز شناخت پیاده‌سازی نظام مدیریت پروژه طی مدت چهارماه با هدف بررسی وضعیت فعلی نظام مدیریت پروژه سازمان و با نظارت تخصصی انجمن مدیریت پروژه ایران انجام شد.

وی افزود: فاز مذکور در سه سطح پورتفولیو، طرح و پروژه و در سه بعد کارکنان، ساختار و فرآیندهای مدیریت پروژه و تکنولوژی صورت گرفت. مشاور معاونت توانمندسازی ایمیدرو با اشاره به طراحی داشبورد مدیریت پروژه در این سازمان گفت: برای پیاده‌سازی سیستم مدیریت پروژه، در فاز نخست روش‌های اجرایی، دستورالعمل‌ها، فرم‌ها و فلوچارت مربوطه طراحی شده و سیستم مکانیزه مختص آن، با فاصله زمانی و منطبق بر اسناد تهیه شده، طراحی و پیاده‌سازی خواهد شد.

وی ادامه داد: با هدف برطرف کردن نیازهای اطلاعاتی سازمان و در دسترس بودن اطلاعات به‌روز و گزارش‌های مدیریتی از پروژه‌ها، داشبورد مدیریتی پروژه‌های جاری سازمان و شرکت‌های زیرمجموعه، طراحی و تهیه شد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد