افراد عصبانی کم حافظه می‌شوند

مطالعات دانشمندان نشان‌دهنده این مطلب است که فشار‌های عصبی، عصبانیت بیش از حد و پرخاشگری در سنین جوانی منجر به ضعف حافظه در کهنسالی شده و توصیه می‌شود که اگر می‌خواهید دچار زوال عقل و فراموشی نشوید، از استرس و فشارهای عصبی دوری کنید.

به گزارش سیناپرس، در این تحقیقات با بررسی رفتارهای جوانان پرخاشگر و عصبی مشخص شد که به‌طور خاص در دهه‌های بعدی زندگی این افراد مشکلات نظیر فراموشکاری نمود پیدا خواهد کرد.

پژوهشگران به منظور بررسی دقیق تأثیر پرخاشگری بر زوال حافظه به بررسی رفتار در افراد گوناگون و نگرش خصمانه در آنها پرداخته و در نتیجه مشخص شد که مهارت‌های فکری و حافظه در افراد پرخاشگر در بازه زمانی حدود 25 سال بسیار پایین‌تر از افراد آرام‌تر است.

پرخاشگری، تندخویی و به‌طورکلی فشار‌های عصبی، پیری زودرس عقلی و ناتوانی مغز در به خاطر سپردن موارد گوناگون را به همراه دارد.

دکتر لنور از آکادمی نورولوژی آمریکا در این خصوص اظهارداشت: ویژگی‌های شخصیتی در هر انسان متفاوت از دیگری است، اما چیزی که باید به خاطر بسپاریم این است که پرخاشگری، تندخویی و به‌طور‌کلی فشار‌های عصبی، پیری زود رس عقلی و ناتوانی مغز در به خاطر سپردن موارد گوناگون را به همراه دارد.

در راستای تحقیقات فوق‌الذکر، تیمی از محققین به بررسی و آزمایش روی 3 هزار و 126 نفر پرداختند. تجزیه و تحلیل رفتار‌های عاطفی این افراد که همگی زیر 25 سال سن داشتند به وسیله این گروه با در نظر گرفتن سطح استرس، حافظه و توانایی تفکر و در 4 گروه با سطح فشار و استرس گوناگون آغاز شد. در این پژوهش فرایند عقلانی این افراد طی 25 سال مورد بررسی قرار گرفته و در حدود 50 سالگی توانایی‌های شناختی آنان مجدداً ارزیابی شد.

محققین برای فهم بهتر شخصیت افراد سؤالاتی در خصوص عکس‌العمل‌های آنان به رفتار‌های تحریک‌آمیز، عدم اعتماد به دیگران و احساسات منفی در روابط‌اجتماعی را مطرح کردند و در پایان از این افراد خواسته شد که لیستی از کلمات که شامل 15 کلمه بود را به خاطر بسپارند.

در پایان این تیم پژوهشی عنوان کردند که تفاوت چشمگیری در توانایی به خاطر سپردن این مجموعه کلمات توسط  گروه‌های یاد شده وجود دارد و نگرش خصمانه اثری مستقیم بر کاهش حافظه و اختلال در تفکر را به همراه دارد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد