در برخی حوزه‌های پژوهشی محقق می‌شود

تحقق همکاری دستگاه‌های اجرایی و دانش‌بنیان‌ها در حوزه پژوهش

معاونت علمی‌ و فناوری اعلام کرد دستگاه‌های اجرایی می‌توانند در برخی حوزه‌های پژوهشی از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان بهره ببرند.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از معاونت علمی ‌و فناوری، شبکه فن بازار معاونت علمی‌ و فناوری ریاست جمهوری با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان با پروژه‌های پژوهش و فناوری در دستگاه‌های اجرایی همکاری می‌کند.

براساس تصویب‌ هیأت وزیران، دستگاه‌های اجرایی می‌توانند در برخی حوزه‌های پژوهشی از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان نیز بهره ببرند.

در این راستا شبکه فن بازار معاونت علمی‌و فناوری ریاستجمهوری با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در جهت رفع نیازهای فناورانه صنایع دولتی، با پروژه‌های پژوهش و فناوری در دستگاه‌های دولتی همکاری می‌کند.

در سامانه عرضه و تقاضای پژوهش و فناوری (ساتع)، پژوهش‌های مختلفی ثبت شده است و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند برای انجام بهینه این پروژه‌ها همکاری کنند.

شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور می‌توانند با مراجعه به سامانه در نظر گرفته شده، اولویت‌های پژوهشی ثبت‌شده توسط دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی را بررسی کنند.

همچنین این شرکت‌ها در صورت توانمندی در اجرای هر یک از پروژه‌ها، در صورت تمایل می‌توانند، پروپوزال پروژه را برای بررسی، اخذ مشاوره و حمایت به شبکه فن بازار معاونت علمی‌و فناوری ارسال کنند.

برخی شرکت‌های دانش‌بنیان، علاوه بر عرضه محصولات و خدمات دانش‌بنیان و نوآورانه از توانایی پژوهشی و تحقیقاتی قابل‌توجهی برخوردار هستند. دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از این توانایی بهره‌مند شوند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد